English site    
 
Tuisblad
 
  Waarom Jan Kriel?
  Toelating
  Akademie
  Sport
  Kultuur
  Presteerders
 
  Sielkundiges
  Fisioterapeute
  Arbeidsterapeute
  Spraak-taalterapeute
  Verpleegkundiges
  Sentrum vir alternatiewe assessering en leerondersteuning
  Maatskaplike Werker
  EEG
  Koshuise
  Nasorg
  Busdiens
 
  Dagboek
  Nuus / Artikels
  Belangrike Geleenthede
  Take, Toetse en Eksamenrooster
  Foto-Album
  Kontak Ons
  Beheer en Bestuur
 
 
                     
    Kontak ons   Koshuis   Busse   Jan Kriel-Instituut   Dagboek
                     
Beheer en Bestuur »
  »
Beheerliggaam
Ouer-Personeel-Vereniging
Skoolhoof
Leierspan
Leerderleiers
Grondslagfase
Intermediêre Fase
Senior Fase
Verdere Onderwys en Opleiding
Sentrum vir Oudioleer
Kliniekpersoneel
Administratiewe Personeel
Koshuispersoneel
Onderhoudspersoneel
   
Beheerliggaam

MAATREËLS

NAAM

HOEDANIGHEID

2(1)(a)

Brits, I

Ouer

 

Brundyn, P

Ouer

 

Conradie, R

Ouer

 

Maritz, M

Ouer

 

Theart, D

Ouer

 

Theron, J

Ouer

2(1)(b)

B Wright

Adjunkhoof

 

Oosthuysen, M

Adjunkhoof

 

Snyman, A

Terapeut

2(1)(c)

Gentle, E

Nie-opvoeder

 

 

Leerder

 

 

Leerder

 

Odendaal, GB

Skoolhoof


Ouer-Personeel-Vereniging vir 2017  

 

Ouers:

Ackermann, Esmé
Botha, Martie
Burger, Lorna
Carstens, Mariëtte
Coetzee, Charnré
De Bruyn, Pierre
De Wee, Samantha
Holtzhauzen, Johan  (Tesourier)
Janse van Rensburg, Frikkie
Janse van Rensburg, Marisa-Lee (Voorsitter)
Lötter, Lynette (Onder-voorsitter)
Schäfer, Annamarie
Sutherland, Leana
Swanepoel, Louani  (Sekretaresse)
Van Wyk, Natasha
Vosloo, Adri

Personeel:

Du Toit, Derick
Muller, Magriet
Odendaal, Gerrit
Oosthuysen, Mariet
Roets, Deona
Samuels, Martin
Snyder, Jaco
Stanfliet-Maasdorp, Abigail
Van der Vyver, Swartjie
Wright, Bernie

 

Funksies / Fondsinsamelings vir die jaar:

Die OPV van Jan Krielskool roem hulle daarop dat fondsinsamelings hoofsaaklik verbind word aan funksies en nie deur tradisionele metodes soos byvoorbeeld kompetisies nie. Die doel is om ‘n produk of diens te verskaf waaruit fondse verkry word.

Hierdie funksies het al oor die jare instellings by Jan Krielskool geword wat deur die ouers en gemeenskap vooruit op hul kalenders aangeteken word.

Ons hou eerder een groot fondsinsamelingsprojek per kwartaal as 'n klomp kleintjies.

Eerste kwartaal

Hoenderbraai

Tweede kwartaal

Biefstuk-ete

Derde kwartaal

Loslitdag

 

Gholfdag 

Vierde kwartaal

Geen geleenthede

Fondse wat verkry word deur hierdie insamelings word soos volg aangewend:

  • Matriekafskeid
  • Befondsing vir sport toere
  • Befondsing vir toerusting aan behoeftige leerders
  • Aankoop van rekenaars
  • Bydraes vir die opgradering van skoolgebou en koshuise

Skoolhoof  
Mnr GB Odendaal, skoolhoof sedert Januarie 2016.
   
Leierspan  

G B Odendaal:  Skoolhoof

A Snyman:
Kliniekhoof

B Wright
Adjunkhoof (Hoërskool)

M Oosthuysen:
Adjunkhoof (Primêre Skool)

E Wranz

D Simons

C Davis

C Martin

X Kotzé

Z de Villiers
(waarnemend)

A Norman

M Strydom
(waarnemend)

Terapie

VOO

VOO

VOO

SF & VOO

Rekenaars

IF

GF

   
Leerderleiers  

Prefekte 2017

Graad 12:

 

Graad 11:

Bianca van der Merwe
Dewald Swanepoel
Angelique O’Connell
Nathan Marks
Louis Jacobs
Danielle Botes
Zinzi Smith
Bernard Potgieter
Libby Saville
Nazca Williams
Heino Els
Patrick Mostert

Hoofseun: Dewald Swanepoel
Hoofdogter: Bianca van der Merwe
Onderhoofseun: Nathan Marks
Onderhoofdogter: Angelique O’Connell

Ruth Lanjopoulus
Blade Patric
Daniël Botes
Renate van Reenen
Wouter Vosloo
Carmen van Staden
Wayde Nyirenda
Ulrich de Jager

 

VRL 2017

Graad 12:
Angelique O’Connell
Nathan Marks
Rahim Suliman

Graad 9:
Dori-Ann Schäfer
Ané Eigelaar
Erik Swanepoel

Graad 11:
Wouter Vosloo
Wayde Nyirenda
Ulrich de Jager

Graad 8:
Kai Francis
Jana van der Merwe
Riekert Koen

Graad 10:
Stephan Joubert
Samantha Hamman
Henrico van den Berg

VOORSITTER: Angelique O’Connell
ONDER-VOORSITTER: Stephan Joubert
SEKRETARESSE: Dori-Ann Schäfer
TESOURIER: Ulrich de Jager

 
   
Grondslagfase  

R

J van Wyk

1, 2 (Eng)

M Muller

M Kampies (Klashulp)

1 (Afr)

M McDonald

H Crafford (klashulp)

2 (Afr)

M Strydom (Waarnemende departementshoof)

L Vosloo (Klashulp)

3 (Eng)

L van Niekerk

3 (Afr)

A Coetzee

E Minnie (Klashulp)

 
   
Intermediêre Fase  

 

A Norman  (Departementshoof)

4.1

E Nieuwoudt

 

J Oosthuisen (Klashulp)

4.2

M Conradie  (Graadhoof)

 

M du Plessis (Klashulp)

4.3

E van Eeden

 

W Jonker (Klashulp)

5.1

Z de Villiers  (Graadhoof & waarnemende departementshoof)

5.2

T Japhets

5.3

E Nieuwoudt

6.1

D du Toit 

6.2

H Janse van Rensburg (Graadhoof)

  K Daniels (Klashulp)

6.3

S Dippenaar

  T Jonker (Klashulp)
 
   
Senior Fase  

7.1

D Smith

M Samuels
X Kotzé

7.2

M Peterson
J Vorster (Klashulp)

7.3

C Allers

8.1

I Buys

K Olivier
X Kotzé

8.2

C Nel

8.3

P Strauss

8.4

L Robertson

9.1

M Arendse

D Kleynhans
X Kotzé

9.2

A van As

9.3

M Galant (Klashulp)
T Mabutha (Klashullp)

 
   
Verdere Onderwys en Opleiding  

10.1

J Pretorius

L Eager
B Wright

10.2

N Bezuidenhout

10.3

D van Zyl

10.4

M van Papendorp

10.5

S Hendriks (Klashulp)
M de Koker (klashulp)

11.1

G Whitmore

J Snyder
C Martin

11.2

C Kleynhans

11.3

M Schoeman

11.4

N Hoon

11.5

A Huisamen

12.1

A Hector

C Davis
D Simons

12.2

J O’Ryan

12.3

S Knoetzen

12.4

H van der Merwe
N Nel (Kombuis bedryfsbestuurder)

12.5

R Prinsloo

 
   
Sentrum vir Alternatiewe Assessering  

C Kotzé
C van der Merwe
B Venter
S Kilbourn

 
   
Kliniekpersoneel  

Sielkundige

C Duckitt

  M van Niekerk

Verpleegpersoneel

M de Villiers

J van der Merwe

Arbeidsterapeute

A Snyman (Kliniekbestuurder)

M Strauss

L Traut

M van der Vyver

A Edwards

Fisioterapeute

A Conradie

J Nell

Spraak- en Taalterapeute

E Wranz (Departementshoof)

M de Jongh

H Krige

D Roets

A Stanfliet-Maasdorp

M Uren

Sosiale werkster

E Pretorius

 
   
Administratiewe Personeel  

T van Heerden

Finansiële beampte

M Marchand

Finansies

S Bosman

Sekretaresse: Skoolhoof

A Müller

Ontvangsdame

E Gentle

Buskoördineerder

G Sullivan

Bode

 
   
Nasorg  

T Jonker

J Rossouw

 
   
Koshuispersoneel  

Disa

Jangroentjie

C Lerm (hoof)

S Joseph (hoof)

J Klem

M September

A Sullivan

C Swarts

 

 

Kiewiet

Bokmakierie

V Joseph (hoof)

C Malan (hoof)

D Jamneck

R Erasmus

L Swarts

R Minnie

 

 

Gestremde leerders

 

K Tielman  
C Jasson  
 
   

Kombuispersoneel

M Maicau (hoof)

S Baard

P Booysen
K Verhoog

K Hendricks

F Stols

F Tielings

 
   
Onderhoudspersoneel  

1. Geboue

J Heydenreich (projekbestuurder)

S Marais

F Josias

D Swartz

2. Terrein

C Visser (senior)

E Collins

N Nuyts

W Isaacs

A Peterson

3. Algemene Assistente

M van der Vyver (senior)

S Josias

I Benting

S Abrahams

M de Kock

D Baard

E Piet

 

 

governingmanagement